UKS - Płomień Niegowonicznki dobrej passy ciąg dalszy

W szóstej kolejce Klasy B Podokręgu Sosnowiec UKS Sławków podjął na swoim boisku drużynę Płomienia Niegowoniczki. Gracze Płomienia po porażce w 1. kolejce zanotowali passę 4 kolejnych zwycięstw, natomiast UKS podchodził do tego starcia z pozycji lidera tabeli i z kompletem punktów na koncie.
W pierwszej fazie meczu gospodarzom udało się zepchnąć gości do obrony i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 6. minucie Vadim Leonovets idealnym dośrodkowaniem obsłużył Mateusza Majchrzaka, a ten wpakował piłkę do siatki. Szybko strzelona bramka uśpiła czujność zawodników UKS-u a gracze Płomienia nie stracili pewności siebie i dążyli do wyrównania. W 23. minucie po strzale Kamila Gonciarza piłka odbiła się od jednego z obrońców UKS-u i wpadła do siatki obok bezradnego Piotra Bielińskiego. Gdy wydawało się, że rezultat remisowy utrzyma się do końca pierwszej połowy, bramkę do szatni zdobył Daniel Sierka precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonując bramkarza gości.
Druga część spotkania rozpoczęła się analogicznie do pierwszej. 6 minut po wznowieniu gry wynik na 3-1 podwyższył Mateusz Majchrzak, tym razem popisując się indywidualną akcją. Goście stwarzali sobie groźne sytuacje pod bramką UKS-u i dopięli swego, zdobywając gola kontaktowego w 68. minucie. Jednak już 2 minuty później Mateusz Majchrzak ustalił wynik meczu na 4-2, pokonując bramkarza Płomienia strzałem z rzutu wolnego i tym samym kompletując hat-tricka.
W końcowych 20 minutach wynik nie uległ już zmianie i to passa zwycięstw UKS-u Sławków została wydłużona do sześciu. O siódmy komplet punktów podopieczni trenera Rafała Wiatra powalczą w najbliższą niedzielę w Kromołowie z rezerwami miejscowego Źródła.

Bramki dla UKS:
06' - M. Majchrzak (a. V.Leonovets)