Hat-trick ! 3 wygrana z rzędu - relacja z meczu + głosowanie na gracza meczu

Przedostatnia kolejka o mistrzostwo „Patrcik” B-klasy okręgu Sosnowiec przeszła do historii, zmierzyliśmy się w niej z drużyną Płomienia Niegowoniczki.

Mecz tradycyjnie zaczęliśmy od rozpoznania przeciwnika, gdzie założenia mówiły o maksymalnie 10 minutowej grze asekuracyjnej, ale niestety drużyna przyjezdna postawiła dość wysoko poprzeczkę i pomimo naszych prób świetnie spisywał się bramkarz przeciwnika, który skutecznie bronił strzały naszych zawodników (m.in. M. Niejadlika – obrona sam na sam, Damiana Kościelnego – skutecznie skrócenie kąta) lub niestety dla nas zawodziliśmy skutecznością (Krzysiek Bruś posłał piłkę nad poprzeczką przy pustej bramce przeciwnika). Goście próbowali odpowiadać atakami, jednak większość strzałów oddawanych była z dystansu. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać aż do 34 minuty, gdzie po indywidualnej akcji pod linią boczną popisał się Adam Dróżdż i po ominięciu przeciwnika wpadł w pole karne i wystawił piłkę do Damiana Kościelnego, któremu nie zostało nic innego jak skierować ją do pustej bramki. W pierwszej połowie już więcej bramek nie zobaczyliśmy, i zakończyła się ona wynikiem 1-0 dla UKS.

Na drugą połowę wyszliśmy z nieco większy animuszem aby strzelić bramkę na 2-0 i spokojnie kontrolować wynik meczu. Udało się to zrobić jednak dopiero w 62 minucie, gdzie podanie Mikołaja Niejadlika na bramkę zamienił Adam Dróżdź. 7 minut później ten sam zawodnik popisał się prostopadłym podaniem do Mikołaja Niejdalika, który pokonał bramkarza strzelając koło słupka. Następna bramka wpadła w 82 minucie po akcji pomiędzy Kamilem Czaickim, który wszedł na boisko zaledwie minutę wcześniej za Adama Drożdża, a Bartoszem Przybylskim. Kamil przyjął piłkę na 18 metrze, wbiegł w pole karne, a następnie podał ją na prawą stronę do wbiegającego Bartka, a ten markując strzał podał ją wzdłuż linii bramkowej omijając bramkarza i nasz napastnik skierował ją do pustej bramki. Pod koniec spotkania mieliśmy jeszcze jedną szansę na podwyższenie wyniku, ale niestety po strzale Kamila Czaickiego z woleja po podaniu od Damiana Koszyka (wszedł na boisko w 73 minucie za Mikołaja Niejadlika) piłka ominęła bramkę gości. Do końca spotkania wynik meczu już nie uległ zmianie i nasza drużyna wygrała mecz 4-0.

Bramki UKS:

34’ – Kościelny (Dróżdż)

62’ – Dróżdż (Niejadlik)

69’ – Niejadlik (Dróżdż)

82’ – Czaicki (Przybylski)

Dziękujemy kibicom za przybycie na mecz, za wsparcie i zachęcamy do głosowania na zawodnika meczu z drużyna Płomienia Niegowoniczki.